Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2016/2017 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

 str. 1 z 8  >   >>

Sierpień 2017 w lastycznym CAS-ie

31-08-2017

Powakacyjnej przerwie wróciłyśmy do  zajęć rękodzielniczych w naszej pracowni.

Sierpień był bardzo gorący, więc my też postanowiłyśmy pozostać w tym klimacie. Tak powstały całe serie kompletów biżuterii z kleju na gorąco: wisiorki, kolczyki, bransoletki, z foremek silikonowych, malowane, z zatopionymi koralikami itp. itd.

A niektórzy, będący jeszcze na wakacjach, też nie próżnowali i wraz  z pozdrowieniami przysłali zdjęcia z wykonanymi właśnie pracami (sutasz)


Pracownia Plastyczna w sierpniu

31-07-2017

Letnia kolonia w Szczawnicy

24-07-2017

Kolonia letnia w Szczawnicy należy juz do przeszłości. Zostały zdjęcia, przyjaźnie i wspaniałe wspomnienia. Plan był bardzo napięty, ale wszystko udało się zrealizować. Tylko 10 dni, a zobaczcie, co dzieciaki przeżyły:

Wycieczki:

 • Wycieczka na Palenicę z przewodnikiem, przejście przez Bereśnik trasą widokową, oglądanie filmu przyrodniczego w Pawilonie Pienińskiego Parku Narodowego, zejście szlakiem turystycznym przez las nad Dunajec.
 • Wycieczka po Szczawnicy z przewodnikiem. Zwiedzanie zabytkowych budynków w Szczawnicy: domów wczasowych,  pijalni wód  mineralnych, muszli koncertowej. Degustacja wody mineralnej.
 • Spływ Dunajcem. Zapoznanie dzieci z BHP przepływu tratwami, zakładanie kapoków. Poznanie historii, wysłuchanie legend.
 • Wyjście na kryty basen. Zapoznanie dzieci z BHP zajęć na  basenie.
 •  Poznanie historii kościoła w Szczawnicy. Zwiedzanie Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya Szlachtowa w Szczawnicy.
 • Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Wąwozu Homole, Rezerwatu Białej Wody  i cerkwi. Zjazd kolejką linową. Przejazd autokarem  do Jaworek, Przejście szlakami turystycznymi.
 • Wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji.
 • Wycieczka autokarowa do Niedzicy- zwiedzanie zamku, wozowni, spichlerza. Przejście przez zaporę.

Gry i zabawy:

 • Zabawy  integracyjne: np. Zmiana miejsc. Poznaj moje imię. itp.
 • Zabawy rekreacyjno-sportowe na trenie zielonym
 • Plażowanie nad Grajcarkiem. Zabawy w wodzie. Zapoznanie dzieci z BHP zajęć w wodzie. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego
 • Gra terenowa.
 • Olimpiada sportowa.
 • ,,Gąbkowa bitwa"- zabawy wodą.

Plastycznie:

 • ,,Przyroda Pienińskiego Parku Narodowego- letni obrazek" naklejanie znalezionych roślin za pomocą taśmy dwustronnej.
 • Zwierzęta z kamieni, malowanie farbami plakatowymi.

A wieczorami:

 • Wieczór bajek: O czerwonym Kapturku i inne (przygotowanie w grupach)
 • Gra w Mafię
 • Konkurs ,,Tabu’’ lub ,,Kalambury”
 • Ognisko. Gra Kim jestem?.  Konkurs na najciekawszą, najdziwniejszą, najśmieszniejszą  opowieść.
 • Dyskoteka, konkurs na najciekawszy strój wykonany z dostępnych materiałów. Taniec na gazecie.
 • Karaoke
 • Konkurs "The voice of Szczawnica"

Czerwiec 2017 w plastycznym CAS-ie

30-06-2017

Czerwiec to - oczywiście - truskawki. Oraz początek różnych nalewek. Przygotowywałyśmy się do tego starannie. Buteleczki na nalewki czekają na zbiory.


Lato w Krainie Dwulatka

27-06-2017

Lato powitały u nas i dwulatki. Sucha zaprawa na sali gimnastycznej, oswajanie motyli w sali plastycznej - wszystko to sprawiło, że dzieciaki są doskonale przygotowane na lato i wakacje.

A po wakacjach możemy powitać je w Artystycznej Akademii Przedszkolaka! Zapraszamy!


Powitanie wakacji u przedzskolaków

26-06-2017

Wakacje powitały również przedszkolaki z Artystycznej Akademii Przedszkolaka. Dzieci czekały długo na ten dzień. Pod okiem p. Ani przygotowały specjalny program artystyczny. Było radośnie, kolorowo i tanecznie. Specjalną niespodzianką byli panowie Policjanci, którzy wzięli udział w uroczystości, a swoimi strojami doskonale wpasowali się w klimat przedstawienia.


Zakończenie roku w Pracowni Decoupge'u

21-06-2017

Tradycyjnie przy suto zastawionym stole (który zazwyczaj zastawiony był farbami, pędzlami, klejami, papierami i serwetkami), z serwetkami służącymi li tylko ku ozdobie, podsumowaliśmy mijający rok szkolny. Choć nie chodzimy już do szkoły, to jednak ten rytm pracy bardzo nam odpowiada. Cieszą nas nadchodzące wakacje, w czasie których będziemy mogli zastosować zdobyte umiejętności, cieszą nas "cenzurki", które otrzymuje grupa dla początkujących, cieszy nas promocja do wyższej, eksperckiej grupy. Cieszą nas też wszystkie prace, które powstały w przeciągu tego roku.

A od września znów mamy wolne miejsca dla początkujących. Zapraszamy!

Zapisy w zakładce na górze strny.


Zajęcia plastyczne dla dzieci

19-06-2017

Ostatnie zajęcia w pracowni plastycznej postanowiliśmy sobie ubarwić, konkretnie : ubarwić buzie! Z pomalowanymi buziami weselej było pomarzyć o wakacjach i przenieść te marzenia na kartkę. Po zajęciach dzieci lekko odfrunęły z balonikami, aby spełnić swoje wakacyjne marzenia.

Zapraszamy w przyszłym roku, a na zakończenie prezentujemy migawki z ostatnich tygodni (op-art, laurka-bukiet dla mamy, laurka-koszula dla taty, ludziki z wytłoczek, obraz-kwiaty z wytłoczek, oraz lody dla ochłody)


Koncert końcoworoczny

14-06-2017

Tradycyjnie na zakończenie całorocznej pracy uczestnicy zajęć muzycznych zaprezentowali swoje umiejętności na koncercie na zakończenie roku szkolnego.  W muzycznym nastroju pokazali jak muzyka uczy,  bawi i rozwija! Życzliwa publiczność (rodzina i przyjaciele) brawami docenia efekty postępów nauki gry na instrumentach


Koncert edukacyjny"Muzyka uczy i bawi"

13-06-2017

Koncert edukacyjny dla dzieci "Muzyka uczy i bawi". Przy dźwiękach skrzypiec, fortepianu, wiolonczeli, gitary wszyscy bawili się doskonale a pokaz gry na werblu w wykonaniu naszego gościa Wojciecha Zielińskiego został przyjęty z entuzjazmem.

 str. 1 z 8  >   >>