Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2018/2019 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

 str. 1 z 5  >   >>

Wakacje w Łukęcinie zakończone!

01-08-2019

Kolonia letnia w Łukęcinie "W krainie Żubrów" odbywała się w dniach od 30 czerwca do 9 lipca 2019 r. Urozmaicony i bardzo ciekawy plan udało się zrealizować w 120%. Zadowolenie uczestników było dodatkowym bonusem. A oto co robiliśmy:

W programie kolonii:                            

 • Codzienne kąpiele morskie i słoneczne
 • Spacery plażą
 • Spacery po lesie
 • Piesze i rowerowe wycieczki
 • Wycieczki autokarowe z przewodnikiem: 
 1. Kołobrzeg- zwiedzanie miasta, portu, zieleńca, katedry, Muzeum Morskiego na statku, Muzeum Minerałów, wyjście na wieżę widokową
 2. Trzęsacz- ruiny kościółka, wizyta w muzeum
 3. Niechorze- latarnia morska
 4. Woliński Park Narodowy- rezerwat żubrów, Góra Zielonka, Jezioro Turkusowe
 5. Międzyzdroje- zwiedzanie Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, Wystawy Figur Woskowych
 • Zabawy sportowe na placu zabaw, na plaży, terenie trawiastym, boiskach sportowych
 • Tańce integracyjne. Gra terenowa. Zajęcia plastyczne
 • Konkursy, turnieje wiedzy i talentów, karaoke, dyskoteki, ognisko

Klub Rodziców z Dziećmi do lat 3

01-07-2019

Wszystkie informacje na temat Klubu, harmonogram zajęć itp. znajdują się na stronie http://skie.org.pl/projekty/klub-rodzicow-z-dziecmi-do-lat-3/


Koncert na zakończenie roku 2018/2019

17-06-2019

18 czerwca odbył się koncert uczniów na zakończenie roku szkolnego.
Młodzi wykonawcy zaprezentowali znane i lubiane utwory z muzyki klasycznej oraz popularnej na fortepianie, skrzypcach i gitarze, popisując się swoimi postępami w nauce.
Zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła wszystkich uczniów oraz brawurowo prowadzącą koncert - p.Martę.


II Festyn Św. Kazimierza

08-06-2019

II Festyn św. Kazimierza za nami. Było gorąco, ale słonecznie i pięknie pod drzewami. Masa atrakcji dla małych, średnich i dużych! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasz Dom Kultury przygotował m. in. warsztaty plastyczne dla dzieci, występy dziecięcych grup tanecznych, kiermasz rękodzieła i punkty malowania buziek i portretów dziecięcych.


Jonasz i niezwykła ryba

05-06-2019

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejny, świetny spektakl teatrzyku EDEN pt.: "Jonasz i niezwykła ryba" -  w sobotę, 15 czerwca o godz. 1200

To barwne przedstawienie, w którym opowiadana jest prostym językiem historia Jonasza – człowieka uczciwego, ale nie zawsze posłusznego.
Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera - jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby.
Adaptacja tej biblijnej historii uczy nas, że każdy może popełnić błąd - ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić. Spektaklem tym pokazujemy również jak istotne jest w życiu każdego człowieka bycie posłusznym, a także umiejętne słuchanie starszych i przebaczenie.
Występują:
Jonasz, Przyjaciel Jonasza, Mieszkańcy Niniwy, Kapitan Statku, Majtek, Wielbłąd oraz gadająca Papuga
Czas trwania: ok. 40 min.


Kiermasz Sąsiedzki III

25-05-2019

Kolejny Kiermasz sąsiedzki już za nami. Zorganizowany przy współpracy z Zielonymi Grzegórzkami, Parafią św. Kazimierza i Stowarzyszeniem Kultura i Edukacja na przykościelnym placu zgromadził sporo zainteresowanych. Dla wszystkich sprzedających zapewniono stoliczki i krzesła. Kupowaliśmy, sprzedawaliśmy, wymienialiśmy...

Wolontariuszki z KDK dla uczestników upiekły pyszne ciasta, aby w razie niepogody przenieść się pod dach domu kultury i tam przy kawce sprzedawać.

Pogoda jednak dopisała, humory też. Kolejny integracyjny Kiermasz sąsiedzki uważamy za udany!


Koncert edukacyjny 2019

20-05-2019

Coroczny koncert edukacyjny dla dzieci odbył się 22 maja, o godz. 1000

Wystąpiły dzieci z Państwowej szkoły Muzycznej I. stopnia im. S. Wiechowicza w Krakowie. W programie były występy zespołów kameralnych, quizy i pokaz instrumentów muzycznych.

Na koncercie dzieci mogły na żywo zapoznać się z budową oraz brzmieniem instrumentów strunowych oraz niektórych dętych drewnianych. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w grze solowej, duetach oraz trio. Zabrzmiała muzyka, imitująca majową łąkę, a także muzyka filmowa ze znanych bajek dla dzieci.


Przedszkolaki bawiły się doskonale!


Koncert SDK 2019

16-05-2019

21 maja 2019 r.

Na koncercie wystąpili młodzi, wybitni instrumentaliści, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów: Emilia Zielińska i Michał Balas (laureat jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych muzyków w Waszyngtonie).

W programie zabrzmiały utwory J. Haydna, H. Wieniawskiego, M. Moszkowskiego.

W wykonaniu Emilii Zielińskiej zabrzmiał Koncert skrzypcowy d-moll H.Wieniawskiego, pełen brawurowej wirtuozerii, ale także spokojnego liryzmu. Michał Balas zaprezentował koncert wiolonczelowy C-dur J. Haydna - kompozycję, którą charakteryzują także bardzo liczne trudności wykonawcze, z którymi świetnie poradził sobie młody wirtuoz wiolonczeli. Artyści zauroczyli swoją grą zebraną publiczność.


Msz św. na Wawelu

15-05-2019

15 maja 2019 r. w krypcie św. Leonarda na Wawelu odbyła się rocznicowa Msza św. w 152. rocznicę urodzin ks. kard. A. S. Sapiehy. Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Adam Niwiński i były proboszcz ks. Józef Jończyk. Po mszy delegacja KDK złożyła kwiaty na grobie naszego Patrona.


152. rocznica urodzin naszego Patrona

14-05-2019

14 maja 2019 r. minęła 152. rocznica urodzin naszego Patrona, ks. kard. A. S. Sapiehy. W tym dniu odprawiona została w kościele św. Kazimierza uroczysta Msza Św. z udziałem pracowników, uczestników zajęć i sympatyków naszego domu kultury.

 str. 1 z 5  >   >>