Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Zajęcia artystyczneDecoupage

 Kursy decoupage\\'u  (czyt.: dekupażu ) - to zajęcia przeznaczone dla dorosłych i młodzieży.

 

Technika ta nie wymaga żadnych zdolności plastycznych, wykorzystujemy gotowe wzory i reprodukcje, które po prostu wycinamy (franc. "decouper" = wycinać). Wystarczą dobre chęci i chętne ręce ;) i odrobina staranności...

W czasie zajęć w części teoretycznej omawiane są materiały, sposoby przygotowania powierzchni, zasady doboru motywów i kompozycji, zastosowanie środków i metod specjalnych, oraz sposoby wykończania prac.

Pod fachowym okiem instruktora każdy uczestnik wykonuje prace, które potem zabiera do domu.

Każdy otrzymuje także instrukcje pisemną, spis potrzebnych materiałów, adresów sklepów i literatury, pomocnych w kontynuowaniu tego hobby w domowych warunkach.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, potwierdzający uczestnictwo kursie i znajomość techniki decoupage.

Na kursie podstawowym uczestnicy poznają tajniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku, wykorzystując metodę decoupage’u klasycznego, metodę "na żelazko", poznają sposoby cieniowania pittorico, postarzania (shabby chic i spękania), złocenia, decoupage 3d (trójwymiarowy), pracują z pastami i masami strukturalnymi, szablonami, wykonują ikony.

W miarę zaawansowania nauki poszerzają umiejętności o pracę na szkle, patchwork-decoupage, decoupage na świecy (z woskowymi masami strukturalnymi), na tkaninie, blejtramie, a wreszcie z wykorzystaniem specjalnych mediów oraz nietypowych materiałów (skorupek, kamieni, suszonych roślin, tkanin, koronek itp.).

Po zakończeniu kursu podstawowego można dalej uczestniczyć w zajęciach dla grupy zaawansowanej.  Na tych zajęciach uczestnicy przychodzą z własnymi przedmiotami do zdekupażowania, i ozdabiają je wg. swoich pomysłów korzystając z materiałów pracowni i pod okiem instruktora. Rodzą się nowe pomysły, wzajemne inspiracje przyczyniają się do powstawania nowatorskich rozwiązań, rozwiązywane są problemy techniczne, materiałowe, wprowadzane nowinki technologiczne itp.

Zajęcia prowadzi absolwentka krakowskiej ASP - artysta plastyk Małgorzata Rawska.

do góry

Plastyka dla dzieci

Kredki, farby, kartka papieru to tylko niektóre przybory, jakie potrafią rozwinąć wyobraźnię małego człowieka. Nasi podopieczni poprzez zabawy i twórcze zadania poznają najróżniejsze techniki plastyczne. Od rysunku, malarstwa, malowania na szkle, aż po ceramikę. Dzięki zajęciom dzieci doskonalą zdolności manualne, kształcą pamięć wzrokową oraz pobudzają wyobraźnię!

do góry

Teatr dla dzieci

Teatr to wspaniała przygoda, teatr to dialog, teatr to zabawa, ale przede wszystkim nauka.
Dzięki teatrowi poznajemy samych siebie, poznajemy nasze talenty. A  talenty to coś szczególnego, dlatego zapraszamy do udziału w tej wielkiej przygodzie, dzięki której dzieci mogą zrealizować swoje marzenia, wcielić się w ulubionego bohatera, rozwinąć pamięć, wyobraźnię i śmiałość.

W ramach zajęć organizowane są inscenizacje utworów z klasyki literatury dziecięcej ( np. "Jasełka", "Bajki Samograjki", "Baśń o 12 miesiącach","Ekobajka", "Złoty Gong", "Calineczka", "Ronja - córka zbójnika" i inne ).

Zajęcia kładą nacisk na kulturę żywego słowa, uczestnicy mogą więc doskonalić prawidłową wymowę, dykcję, wzbogacać słownictwo, rozwijać wyobraźnię i pamięć.

Dzieci tworząc przedstawienie odkrywają swoje zdolności, plastyczność słowa i piękno języka ojczystego. Poza tym mali aktorzy mogą nauczyć się współpracy w zespole i razem świetnie się bawić.

do góry

Nauka gry na instrumentach

 • fortepian
 • skrzypce
 • gitara
 • keyboard

Zdolności muzyczne drzemią w każdym dziecku. Gra na instrumencie usprawnia działanie mózgu, pobudza wyobraźnię, rozwija pamięć i kreatywne myślenie. Wiemy, że długie kursy demotywują i nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego naszym celem jest osiągniecie, w możliwie szybkim tempie, takiego poziomu gry, który sprawi radość i satysfakcję zarówno grającemu, jak i słuchaczowi! Nauka obejmuje poznawanie i interpretację utworów z literatury klasycznej, rozrywkowej i religijnej. Nasi uczniowie uczestniczą w licznych konkursach i występują na koncertach organizowanych przez KDK, prezentując swoje osiągnięcia w nauce gry na instrumentach. Nie zwlekaj, być może to właśnie Twoje dziecko, okaże się przyszłym Mozartem!

do góry

Chór

Chór  - jest zespołem wokalnym składającym się z osób w różnym wieku, których łączy pasja do muzyki i śpiewu.

 

Główne cele i założenia, które stawia sobie zespół to:

 • miłe spędzenie wolnego czasu
 • rozwijanie i współdziałanie w zespole
 • doskonalenie umiejętności wokalnych
 • poznawanie literatury muzycznej
 • koncerty i występy z różnym repertuarem 
do góry

Balet dla przedszkolaków

Zajęcia baletowe dla dzieci przedszkolnych obejmują naukę krótkich układów choreograficznych oraz tańców mini-disco. Dodatkowo zajęcia te wzbogacone są o elementy gimnastyczne, naukę podstawowych akrobatyk oraz pracę z przyborem tj. wstążka, obręcz, skakanka. Ponadto dzieci zapoznają się z  pozycjami i słownictwem baletowym, wyrabiają płynność i estetykę ruchu oraz wdrażają nawyki prawidłowej postawy ciała.

do góry

Taniec nowoczesny dla przedszkolaków

W programie: dbałość o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci poprzez uczestnictwo w zabawach taneczno-ruchowych. Kształtowanie prawidłowej postawy oraz sylwetki ciała poprzez wzmacnianie mięśni oraz usprawnianie ogólnej motoryki dziecka. Nauka układów tanecznych opartych na elementach street -dance,hip - hopu i tańców nowoczesnych.

do góry

Warsztaty rękodzieła

strona www: http://kdk-rekodzielo.blogspot.com/

Warsztaty rękodzieła to zajęcia dla dorosłych i młodzieży.

Na zajęciach poznamy różne techniki tworzenia ozdób, biżuterii, dekoracji.

 • filcowanie (na sucho i na mokro)
 • haft sutasz (biżuteria)
 • masy termoutwardzalne (fimo)
 • scrappbooking
 • tworzenie biżuterii z koralików, sznurków, organzy itp.
 • dekoracje i ozdoby świąteczne
 • kwiaty w technice yo-yo
 • techniki plastyczne (szablony, stemple itp.)
 • inne

Zapraszamy na bloga , gdzie można śledzić nasze poczynania :)

do góry

Warsztaty malarstwa i rysunku

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, które obejmują ćwiczenia z zakresu malarstwa, rysunku i podstawowych technik graficznych. W programie zajęć również podstawy kompozycji, perspektywy. wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii. Warsztaty plastyczne dla tych którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną.

do góry