Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Odblaskowa szkoła 2016

15-09-2016

Zasady ruchu drogowego –już od najmłodszych lat

Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla nas - nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 38 im Bractwa Kurkowego w Krakowie wrzesień  to miesiąc, w  którym w sposób szczególny troszczymy  się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.
Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, Szkoła Podstawowa nr 38 rusza ze szczególną misją – uczymy dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.  Nauczyciele wraz z policjantami propagują wśród uczniów oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze.  Szczególną uwagę zwracamy na edukację najmłodszych dzieci, organizując spotkania z policjantami. Celem tych spotkań jest uświadomienie uczniów z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać idąc do szkoły
Również na początku tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 38 w Krakowie prowadzi wzmożone działania profilaktyczno – edukacyjne, m.in. biorąc udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Organizatorem  konkursu jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Celem akcji jest zwiększenie aktywności rodziców, dzieci nauczycieli w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje  to możliwość wykazania że  nasza szkoła nie tylko uczy, ale i dba o bezpieczeństwo swoich uczniów.
                                                      Pedagog szkolny : Lilianna Lusina