Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Relacja z WAKACJI z KDK

08-07-2016

Wakacje z KDK już w poniedziałek ruszyły pełną parą!  Od rana było wesoło, radośnie i kolorowo. Na początek poranek filmowy, potem malowanie, gry i zabawy. Było wesoło, radośnie i kolorowo!

We wtorek hitem dnia było wyjście na warsztaty do Muzeum Historycznego - Oddział Krzysztofory, do kancelarii średniowiecznego pisarza miejskiego. Dowiedzieliśmy się jak przygotować pergamin i atrament, jak przycinać pióra (i to wcale nie chodziło o ptasiego fryzjera), jak wykonać pieczęć i jak "wygotować" dokument! A na koniec, w pocie czoła poznawaliśmy tajniki pracy mnichów-kopistów. Po powrocie do KDK czekały na nas zabawy cyrkowe, chodzenie na szczudłach, wstążki gimnastyczne, żonglerka oraz kręcenie talerzami.

Na kolejny dzień Wakacji z KDK przenieśliśmy się do Maroka! Próbowaliśmy zapalić lampę Alladyna i polatać na marokańskich dywanach! Nauczyliśmy się wykonywać tradycyjne stroje z kilometrów materiału, parzyć herbatę w srebrnym imbryku oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienne życie dziecka w odległym północnoafrykańskim kraju! Poznaliśmy też dźwięki etnicznych instrumentów.

W czwartek: karaoke, gra w bingo, pokaz papierowej mody oraz punkt programu, na który wszyscy czekali już od poniedziałku - decoupage!  Pod fachowym okiem Pani Małgosi, specjalistki od decoupage'u, dzieci samodzielnie zrobiły piękne zakładki do książek na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego!

Piątek w Ogrodzie Doświadczeń! Naukowe warsztaty Fizyka Balonika! Oj, działo się, działo! Ciężka robota na tych wakacjach...;)

 

A za chwilę udostępnimy większą galerię zdjęć.