Katolicki Dom Kultury im ks kard A S Sapiehy

Zajęcia dla młodzieżyNauka gry na instrumentach

 • fortepian
 • skrzypce
 • gitara
 • keyboard

Zdolności muzyczne drzemią w każdym dziecku. Gra na instrumencie usprawnia działanie mózgu, pobudza wyobraźnię, rozwija pamięć i kreatywne myślenie. Wiemy, że długie kursy demotywują i nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego naszym celem jest osiągniecie, w możliwie szybkim tempie, takiego poziomu gry, który sprawi radość i satysfakcję zarówno grającemu, jak i słuchaczowi! Nauka obejmuje poznawanie i interpretację utworów z literatury klasycznej, rozrywkowej i religijnej. Nasi uczniowie uczestniczą w licznych konkursach i występują na koncertach organizowanych przez KDK, prezentując swoje osiągnięcia w nauce gry na instrumentach. Nie zwlekaj, być może to właśnie Twoje dziecko, okaże się przyszłym Mozartem!

do góry

Decoupage

 Kursy decoupage\\'u  (czyt.: dekupażu ) - to zajęcia przeznaczone dla dorosłych i młodzieży.

 

Technika ta nie wymaga żadnych zdolności plastycznych, wykorzystujemy gotowe wzory i reprodukcje, które po prostu wycinamy (franc. "decouper" = wycinać). Wystarczą dobre chęci i chętne ręce ;) i odrobina staranności...

W czasie zajęć w części teoretycznej omawiane są materiały, sposoby przygotowania powierzchni, zasady doboru motywów i kompozycji, zastosowanie środków i metod specjalnych, oraz sposoby wykończania prac.

Pod fachowym okiem instruktora każdy uczestnik wykonuje prace, które potem zabiera do domu.

Każdy otrzymuje także instrukcje pisemną, spis potrzebnych materiałów, adresów sklepów i literatury, pomocnych w kontynuowaniu tego hobby w domowych warunkach.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, potwierdzający uczestnictwo kursie i znajomość techniki decoupage.

Na kursie podstawowym uczestnicy poznają tajniki zdobienia przedmiotów codziennego użytku, wykorzystując metodę decoupage’u klasycznego, metodę "na żelazko", poznają sposoby cieniowania pittorico, postarzania (shabby chic i spękania), złocenia, decoupage 3d (trójwymiarowy), pracują z pastami i masami strukturalnymi, szablonami, wykonują ikony.

W miarę zaawansowania nauki poszerzają umiejętności o pracę na szkle, patchwork-decoupage, decoupage na świecy (z woskowymi masami strukturalnymi), na tkaninie, blejtramie, a wreszcie z wykorzystaniem specjalnych mediów oraz nietypowych materiałów (skorupek, kamieni, suszonych roślin, tkanin, koronek itp.).

Po zakończeniu kursu podstawowego można dalej uczestniczyć w zajęciach dla grupy zaawansowanej.  Na tych zajęciach uczestnicy przychodzą z własnymi przedmiotami do zdekupażowania, i ozdabiają je wg. swoich pomysłów korzystając z materiałów pracowni i pod okiem instruktora. Rodzą się nowe pomysły, wzajemne inspiracje przyczyniają się do powstawania nowatorskich rozwiązań, rozwiązywane są problemy techniczne, materiałowe, wprowadzane nowinki technologiczne itp.

Zajęcia prowadzi absolwentka krakowskiej ASP - artysta plastyk Małgorzata Rawska.

do góry

Warsztaty rękodzieła

strona www: http://kdk-rekodzielo.blogspot.com/

Warsztaty rękodzieła to zajęcia dla dorosłych i młodzieży.

Na zajęciach poznamy różne techniki tworzenia ozdób, biżuterii, dekoracji.

 • filcowanie (na sucho i na mokro)
 • haft sutasz (biżuteria)
 • masy termoutwardzalne (fimo)
 • scrappbooking
 • tworzenie biżuterii z koralików, sznurków, organzy itp.
 • dekoracje i ozdoby świąteczne
 • kwiaty w technice yo-yo
 • techniki plastyczne (szablony, stemple itp.)
 • inne

Zapraszamy na bloga , gdzie można śledzić nasze poczynania :)

do góry

Warsztaty malarstwa i rysunku

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, które obejmują ćwiczenia z zakresu malarstwa, rysunku i podstawowych technik graficznych. W programie zajęć również podstawy kompozycji, perspektywy. wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii. Warsztaty plastyczne dla tych którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną.

do góry

Warsztaty szycia na maszynie

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży. Dla posiadających maszynę, ale nie potrafiących się nią posługiwać, a także dla nie posiadających maszyny, ale pragnących nauczyć się szyć.

Na zajęciach będziemy poznawać maszynę, stosować różne ściegi, kroić, szyć, przerabiać, zwężać i  skracać... wszystko to, co tylko sobie wymarzymy. 

Praktyczne wskazówki Pani Agnieszki sprawią, że wszystko będzie łatwe i proste, a szycie stanie się Twoją pasją. Miła i przyjazna atmosfera warsztatów jest gwarancją połączenia przyjemnego z pożytecznym.

do góry