Czerwiec 2020 - aktualności

16-06-2020

Szanowni Państwo,

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju przedłuża się, a co za tym idzie w najbliższym czasie nie jest możliwe prowadzenie zajęć stacjonarnych w Katolickim Domu Kultury.

W tym roku nie odbędzie się też kolonia letnia dla dzieci we Władysławowie,  zaplanowana na koniec czerwca, tym bardziej, że już otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy od właściciela ośrodka. W związku z tym wszyscy Państwo, którzy wpłacili zaliczkę lub pełną kwotę za kolonię, otrzymają do końca maja zwrot na konto, z którego dokonano wpłaty. Mamy już jednak zarezerwowany termin na następny rok od 7 do 16 lipca 2021 roku w tym samym ośrodku!

Mamy też propozycję na lato dla dzieci "Wakacje z KDK" - więcej informacji tutaj.

Wszystkie zaplanowane wcześniej w KDK imprezy, koncerty, spotkania oraz inne wydarzenia zostały przeniesione na przyszły rok.

Jak wszyscy Państwo dobrze wiecie, Katolicki Dom Kultury im. ks. kard. A. S. Sapiehy jest niepubliczną placówką oświatowo-wychowawczą. Nie otrzymujemy dotacji z Urzędu Miasta na prowadzenie działalności, a jedynie dofinansowanie do odbytych zajęć wyłącznie dla dzieci szkolnych w wysokości 4,75 zł na jedno dziecko. Decyzją Rady Miasta Krakowa nawet to dofinansowanie wygasa w czerwcu i nie zostanie wznowione, a w związku z tym, że działalność KDK jest obecnie zawieszona, to już od marca nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy z Urzędu Miasta. Dom Kultury utrzymuje się więc tylko z wpłat od uczestników zajęć oraz dzięki wsparciu Parafii św. Kazimierza. Bardzo chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do prowadzenia zajęć. Czy jednak będzie to możliwe, w dużej mierze zależy od sytuacji finansowej placówki.

Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Państwa o przekazanie dokonanych już opłat za zajęcia na II semestr jako darowiznę na ratowanie Katolickiego Domu Kultury. Za każdy gest z góry bardzo serdecznie dziękujemy i wdzięczni będziemy za okazaną pomoc. Jednocześnie informujemy, że osoby, które chciałyby otrzymać zwrot pieniędzy proszone są o kontakt drogą mailową na adres kdksapieha@gmail.com.

Działający w KDK Klub Rodziców z Dziećmi do lat 3 (https://www.facebook.com/groups/2666934526868349/) oraz Centrum Aktywności Seniorów (https://www.facebook.com/CAS-przy-Parafii-%C5%9BwKazimierza-w-Krakowie-402544019952816/) prowadzą swoje zajęcia w formie zdalnej. Wszystkie osoby zainteresowane zajęciami online prosimy o kontakt przez fb pod wyżej wymienionymi linkami.

Do zobaczenia w KDK najszybciej, jak tylko będzie to możliwe!