Zajęcia dla dzieciArtystyczna Akademia Przedszkolaka

Mamo, tato, idę do przedszkola!
 
Artystyczna Akademia Przedszkolaka to unikatowe miejsce dla każdego malucha. Położone na krakowskich Grzegórzkach artystyczne przedszkole zabierze Twoje dziecko w świat zabawy, która jednocześnie rozwinie i ukształtuje jego zainteresowania i talenty.  Zajęcia prowadzone są w małej 15 osobowej grupie. Do dyspozycji najmłodszych są bogato wyposażone sale zabaw, w których znajduje się wszystko to, o czym marzą przedszkolaki.     
Naszym podopiecznym obok zajęć dydaktycznych zapewniamy także  rozwój ruchowy i muzyczny. Zajęciom towarzyszy atmosfera zabawy, a ich głównym celem jest kształtowanie u dzieci muzykalności, poczucia rytmu oraz zapobieganie wadom postawy. O maluchy dbają nauczycielki posiadające pasję i wieloletnie doświadczenie. Naszą szeroką ofertę edukacyjną kierujemy do dzieci od 2,5 - 5 lat.  Dzięki ciekawej tematyce zajęć, różnorodności form i metod, interesującym  materiałom, spotkaniom z ciekawymi ludźmi, , organizowanym wyjściom na spektakle teatralne i lekcje biblioteczne  nasi podopieczni nie mają czasu na nudę.   
Wspólne przebywanie to nie tylko zabawa, ale dzielenie się obowiązkami, rozwiązywanie problemów i zadań stawianych dzieciom, wyrabianie umiejętności  współdziałania w grupie.

W ramach czesnego oferujemy:
1.    Opiekę w godz. 9.00 - 15.00
2.    Zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową
3.    Język angielski codziennie i drugi język – włoski raz w tygodniu
4.    Zajęcia muzyczne
5.    Zajęcia rytmiczne
6.    Zajęcia taneczne
7.    Plastyka
8.    Gimnastyka
9.    Imprezy okolicznościowe – urodziny, festyny, itp.

do góry

Kraina Dwulatka

Kraina Dwulatka  – zajęcia dla małych dzieci z rodzicami lub opiekunami.

 

Cotygodniowe spotkania obejmują zajęcia muzyczno – rytmiczne, plastyczne i edukacyjne oraz swobodną zabawę z opiekunami.

 

Celem zajęć jest przygotowanie dzieci do edukacji przedszkolnej, rozwijanie dojrzałości emocjonalnej, pobudzanie rozwoju intelektualnego i społecznego dziecka.Spotkania w grupie rówieśników sprzyjają rozwijaniu samodzielności i są cenną okazją do nabywania nowych doświadczeń.

 

Zajęcia odbywają się pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, w dużej jasnej sali z odpowiednim wyposażeniem, zabawkami i pomocami edukacyjnymi.

do góry

Logopedia i reedukacja

-W ramach tej pracowni prowadzone są zajęcia logopedyczne, reedukacyjne i terapia oraz terapia zajęciowa dzieci specjalnej troski.

Dzieci uczestniczące w zajęciach są zdiagnozowane, mają określony indywidualny plan terapii.

 • zajęcia logopedyczne- terapia dzieci nadpobudliwych
 • terapia trudności w czytaniu i pisaniu (reedukacja)
 • terapia zajęciowa dzieci specjalnej troski

Zajęcia prowadzone są przez pedagoga specjalnego z przygotowaniem w zakresie terapii pedagogicznej, odpowiednim doświadczeniem i stażem pracy.

Zajęcia logopedii prowadzone są indywidualnie, natomiast zajęcia terapii pedagogicznej - indywidualnie lub w 2-3 osobowych grupach.

 

Na zajęciach logopedii i terapii pedagogicznej każde dziecko:

 • jest zdiagnozowane w oparciu o specjalistyczne narzędzia badawcze
 • jest objęte terapią zaburzeń komunikacji, a w szczególności terapii zaburzeń artykulacyjnych i fonacyjnych spowodowanych uszkodzeniami lub dysfunkcją obwodowych narządów mowy
 • ma określony indywidualny plan terapii
 • jest pozytywnie motywowane do pracy na zajęciach i w domu - co jest gwarantem sukcesu
 • zauważa pozytywne zmiany, jak również mogą to zaobserwować rodzice i nauczyciele
 • uczone jest różnymi i ciekawymi metodami i formami pracy

 

Na zajęciach terapii pedagogicznej prowadzone są ćwiczenia:

 • rozwijające ogólne sprawności ruchowe i sprawności manualne
 • ogólnej sprawności ruchowej ( koordynacji ruchowej i ruchowo - wzrokowo - słuchowej)
 • sprawności manualnej (rozmachowe, manualne i graficzne)
 • funkcji wzrokowej i orientacji przestrzennej na podstawie materiału konkretnego (obrazkowego) i abstrakcyjego (geometrycznego i literowego - bez czytania)
 • funkcji słuchowej
 • doskonalenie umiejętności czytania i pisania (dysleksja, dysortografia, dysgrafia)
 • koncentracji uwagi, logicznego myślenia itp.
do góry

Plastyka dla dzieci

Kredki, farby, kartka papieru to tylko niektóre przybory, jakie potrafią rozwinąć wyobraźnię małego człowieka. Nasi podopieczni poprzez zabawy i twórcze zadania poznają najróżniejsze techniki plastyczne. Od rysunku, malarstwa, malowania na szkle, aż po ceramikę. Dzięki zajęciom dzieci doskonalą zdolności manualne, kształcą pamięć wzrokową oraz pobudzają wyobraźnię!

do góry

Nauka gry na instrumentach

 • fortepian
 • skrzypce
 • gitara
 • keyboard

Zdolności muzyczne drzemią w każdym dziecku. Gra na instrumencie usprawnia działanie mózgu, pobudza wyobraźnię, rozwija pamięć i kreatywne myślenie. Wiemy, że długie kursy demotywują i nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego naszym celem jest osiągniecie, w możliwie szybkim tempie, takiego poziomu gry, który sprawi radość i satysfakcję zarówno grającemu, jak i słuchaczowi! Nauka obejmuje poznawanie i interpretację utworów z literatury klasycznej, rozrywkowej i religijnej. Nasi uczniowie uczestniczą w licznych konkursach i występują na koncertach organizowanych przez KDK, prezentując swoje osiągnięcia w nauce gry na instrumentach. Nie zwlekaj, być może to właśnie Twoje dziecko, okaże się przyszłym Mozartem!

do góry

Teatr dla dzieci

Teatr to wspaniała przygoda, teatr to dialog, teatr to zabawa, ale przede wszystkim nauka.
Dzięki teatrowi poznajemy samych siebie, poznajemy nasze talenty. A  talenty to coś szczególnego, dlatego zapraszamy do udziału w tej wielkiej przygodzie, dzięki której dzieci mogą zrealizować swoje marzenia, wcielić się w ulubionego bohatera, rozwinąć pamięć, wyobraźnię i śmiałość.

W ramach zajęć organizowane są inscenizacje utworów z klasyki literatury dziecięcej ( np. "Jasełka", "Bajki Samograjki", "Baśń o 12 miesiącach","Ekobajka", "Złoty Gong", "Calineczka", "Ronja - córka zbójnika" i inne ).

Zajęcia kładą nacisk na kulturę żywego słowa, uczestnicy mogą więc doskonalić prawidłową wymowę, dykcję, wzbogacać słownictwo, rozwijać wyobraźnię i pamięć.

Dzieci tworząc przedstawienie odkrywają swoje zdolności, plastyczność słowa i piękno języka ojczystego. Poza tym mali aktorzy mogą nauczyć się współpracy w zespole i razem świetnie się bawić.

do góry

Język angielski i włoski dla dzieci

Szukasz kursów  języka angielskiego lub włoskiego  dla swojego dziecka w Krakowie? Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko  swobodnie komunikowało się po angielsku lub włosku?  Na dodatek chciałbyś dopasować program nauczania do swoich indywidualnych potrzeb i wielu codziennych zajęć?

Zapraszamy do nas!

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli.Zapewniamy kontakt z żywym językiem.

do góry

Warsztaty malarstwa i rysunku

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, które obejmują ćwiczenia z zakresu malarstwa, rysunku i podstawowych technik graficznych. W programie zajęć również podstawy kompozycji, perspektywy. wprowadzenie w świat sztuki, jej historii i teorii. Warsztaty plastyczne dla tych którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzające wyobraźnię i wrażliwość artystyczną.

do góry

Balet dla przedszkolaków

Zajęcia baletowe dla dzieci przedszkolnych obejmują naukę krótkich układów choreograficznych oraz tańców mini-disco. Dodatkowo zajęcia te wzbogacone są o elementy gimnastyczne, naukę podstawowych akrobatyk oraz pracę z przyborem tj. wstążka, obręcz, skakanka. Ponadto dzieci zapoznają się z  pozycjami i słownictwem baletowym, wyrabiają płynność i estetykę ruchu oraz wdrażają nawyki prawidłowej postawy ciała.

do góry

Taniec nowoczesny dla przedszkolaków

W programie: dbałość o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci poprzez uczestnictwo w zabawach taneczno-ruchowych. Kształtowanie prawidłowej postawy oraz sylwetki ciała poprzez wzmacnianie mięśni oraz usprawnianie ogólnej motoryki dziecka. Nauka układów tanecznych opartych na elementach street -dance,hip - hopu i tańców nowoczesnych.

do góry

urodzinki w KDK

Polecamy naszą nową ofertę przeznaczoną dla najmłodszych (i ich rodziców) - impreza urodzinowa dla małego jubilata i jego przyjaciół.

Oferujemy:

 • 2 godz. zabaw z animatorem w przestronnej, udekorowanej sali
 • materiały plastyczne
 • podkład muzyczny (możliwość ustalenia repertuaru)
 • kolorowa zastawę na udekorowanym stole
 • poczęstunek – soczek dla każdego dziecka, paluszki, krakersy, ciasteczka
 • drobny upominek dla każdego dziecka
 • poczęstunek dla rodziców (kawa, herbata, ciasteczka)

Szczegóły pod nr tel. 12 417 35 00

do góry