Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2016/2017 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

<<   <  str. 7 z 8  >   >>

Kraina Dwulatka zaprasza

05-10-2016

Zajęcia w Krainie Dwulatka, nazywanej przez nas K2, to radość dzieciaków i przyjemny czas dla ich mam i opiekunek. Zabawa, tańce, piosenki i jesienne warsztaty plastyczne. Zapraszamy w każdą środę o godz. 10:30!


Jesień w Artystycznej Akademii Przedszkolaka

03-10-2016

Jesienią, niezależnie od pogody, dzieciaki z Artystycznej Akademii Przedszkolaka podejmują różnorakie wyzwania: zmagania z niepogodą i deszczem, rozpraszanie chmurek i humorków muzyką,  trudy grzybobrania i kreatywne zabawy z własnoręcznie wykonanymi jesiennymi stworkami.


Koncert "Drabina Jakubowa Trio"

01-10-2016

Z okazji Dnia Papieskiego odbył się u nas koncert zespołu Drabina Jakuba Trio.

Koncert był fantastyczny! Muzycy zabrali nas do nieba! Akustyczne brzmienie instrumentów okraszone ciekawym wokalem wprowadziło widownię w ciepły nastrój podczas chłodu za oknem. Rozgrzani, rozkołysani i rozśpiewani zanieśliśmy do domów melodyjne frazy poetyckich, nostalgicznych piosenek zespołu "Drabina Jakuba". Dla czujących niedosyt dostępne były płyty cd "Drugi obieg".


Wrzesień w plastycznym CAS-ie

30-09-2016

We wrześniu w Pracowni Decoupage'u i Rękodzieła królowały jesienne róże z krepiny, szkatułki z mozaiką i dekupażowanym wnętrzem w stylu vintage oraz kolorowe witraże.


Wystawa Van Gogh Alive

26-09-2016

Seniorz z naszego CAS-u  kilka dni wcześniej byli w Muzeum Narodowym na wystawie Maria Mater Misericordiae, a dzisiaj na długo wcześniej zaplanowanej wystawie multimedialnej Van Gogh.
"Po Berlinie, Mediolanie, Florencji, Szanghaju, Petersburgu, Seulu, Singapurze i Warszawie nadszedł czas na Kraków – miasto, które całemu światu kojarzy się z bogactwem kultury i sztuki. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa Van Gogh Alive, która na przełomie zeszłego i obecnego roku zachwyciła mieszkańców stolicy, od 20 sierpnia br. zagościła w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła".


Zapraszamy na nowe zajęcia

23-09-2016

Zapraszamy dzieci na nowe formy zajęć:


Zajęcia baletowe

21-09-2016

Pierwsza lekcja baletu dla przedszkolaków w KDK. Zapraszamy we wtorki po południu!


Język angielski dla dzieci

20-09-2016

Zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolne na język angielski!


Senioralia 2016

16-09-2016

15 września o godzinie 11:00 krakowscy Seniorzy odebrali klucze do Miasta od prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego. Na Placu Wolnica rozpoczęły się imprezy, które trwały do soboty wieczór. Na Senioraliach nie zabrakło również naszego CAS-u.


Odblaskowa szkoła 2016

15-09-2016

Zasady ruchu drogowego –już od najmłodszych lat

Po beztroskim wypoczynku dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla nas - nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 38 im Bractwa Kurkowego w Krakowie wrzesień  to miesiąc, w  którym w sposób szczególny troszczymy  się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.
Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, Szkoła Podstawowa nr 38 rusza ze szczególną misją – uczymy dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.  Nauczyciele wraz z policjantami propagują wśród uczniów oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze.  Szczególną uwagę zwracamy na edukację najmłodszych dzieci, organizując spotkania z policjantami. Celem tych spotkań jest uświadomienie uczniów z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać idąc do szkoły
Również na początku tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 38 w Krakowie prowadzi wzmożone działania profilaktyczno – edukacyjne, m.in. biorąc udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Organizatorem  konkursu jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Celem akcji jest zwiększenie aktywności rodziców, dzieci nauczycieli w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje  to możliwość wykazania że  nasza szkoła nie tylko uczy, ale i dba o bezpieczeństwo swoich uczniów.
                                                      Pedagog szkolny : Lilianna Lusina

<<   <  str. 7 z 8  >   >>