Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2018/2019 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

 str. 1 z 5  >   >>

Klub Rodziców z Dziećmi do lat 3

01-07-2019

Wszystkie informacje na temat Klubu, harmonogram zajęć itp. znajdują się na stronie http://skie.org.pl/projekty/klub-rodzicow-z-dziecmi-do-lat-3/


Koncert na zakończenie roku 2018/2019

17-06-2019

18 czerwca odbył się koncert uczniów na zakończenie roku szkolnego.
Młodzi wykonawcy zaprezentowali znane i lubiane utwory z muzyki klasycznej oraz popularnej na fortepianie, skrzypcach i gitarze, popisując się swoimi postępami w nauce.
Zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła wszystkich uczniów oraz brawurowo prowadzącą koncert - p.Martę.


II Festyn Św. Kazimierza

08-06-2019

II Festyn św. Kazimierza za nami. Było gorąco, ale słonecznie i pięknie pod drzewami. Masa atrakcji dla małych, średnich i dużych! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasz Dom Kultury przygotował m. in. warsztaty plastyczne dla dzieci, występy dziecięcych grup tanecznych, kiermasz rękodzieła i punkty malowania buziek i portretów dziecięcych.


Jonasz i niezwykła ryba

05-06-2019

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejny, świetny spektakl teatrzyku EDEN pt.: "Jonasz i niezwykła ryba" -  w sobotę, 15 czerwca o godz. 1200

To barwne przedstawienie, w którym opowiadana jest prostym językiem historia Jonasza – człowieka uczciwego, ale nie zawsze posłusznego.
Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera - jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby.
Adaptacja tej biblijnej historii uczy nas, że każdy może popełnić błąd - ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić. Spektaklem tym pokazujemy również jak istotne jest w życiu każdego człowieka bycie posłusznym, a także umiejętne słuchanie starszych i przebaczenie.
Występują:
Jonasz, Przyjaciel Jonasza, Mieszkańcy Niniwy, Kapitan Statku, Majtek, Wielbłąd oraz gadająca Papuga
Czas trwania: ok. 40 min.


Kiermasz Sąsiedzki III

25-05-2019

Kolejny Kiermasz sąsiedzki już za nami. Zorganizowany przy współpracy z Zielonymi Grzegórzkami, Parafią św. Kazimierza i Stowarzyszeniem Kultura i Edukacja na przykościelnym placu zgromadził sporo zainteresowanych. Dla wszystkich sprzedających zapewniono stoliczki i krzesła. Kupowaliśmy, sprzedawaliśmy, wymienialiśmy...

Wolontariuszki z KDK dla uczestników upiekły pyszne ciasta, aby w razie niepogody przenieść się pod dach domu kultury i tam przy kawce sprzedawać.

Pogoda jednak dopisała, humory też. Kolejny integracyjny Kiermasz sąsiedzki uważamy za udany!


Koncert edukacyjny 2019

20-05-2019

Coroczny koncert edukacyjny dla dzieci odbył się 22 maja, o godz. 1000

Wystąpiły dzieci z Państwowej szkoły Muzycznej I. stopnia im. S. Wiechowicza w Krakowie. W programie były występy zespołów kameralnych, quizy i pokaz instrumentów muzycznych.

Na koncercie dzieci mogły na żywo zapoznać się z budową oraz brzmieniem instrumentów strunowych oraz niektórych dętych drewnianych. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się w grze solowej, duetach oraz trio. Zabrzmiała muzyka, imitująca majową łąkę, a także muzyka filmowa ze znanych bajek dla dzieci.


Przedszkolaki bawiły się doskonale!


Koncert SDK 2019

16-05-2019

21 maja 2019 r.

Na koncercie wystąpili młodzi, wybitni instrumentaliści, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów: Emilia Zielińska i Michał Balas (laureat jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych muzyków w Waszyngtonie).

W programie zabrzmiały utwory J. Haydna, H. Wieniawskiego, M. Moszkowskiego.

W wykonaniu Emilii Zielińskiej zabrzmiał Koncert skrzypcowy d-moll H.Wieniawskiego, pełen brawurowej wirtuozerii, ale także spokojnego liryzmu. Michał Balas zaprezentował koncert wiolonczelowy C-dur J. Haydna - kompozycję, którą charakteryzują także bardzo liczne trudności wykonawcze, z którymi świetnie poradził sobie młody wirtuoz wiolonczeli. Artyści zauroczyli swoją grą zebraną publiczność.


Msz św. na Wawelu

15-05-2019

15 maja 2019 r. w krypcie św. Leonarda na Wawelu odbyła się rocznicowa Msza św. w 152. rocznicę urodzin ks. kard. A. S. Sapiehy. Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Adam Niwiński i były proboszcz ks. Józef Jończyk. Po mszy delegacja KDK złożyła kwiaty na grobie naszego Patrona.


152. rocznica urodzin naszego Patrona

14-05-2019

14 maja 2019 r. minęła 152. rocznica urodzin naszego Patrona, ks. kard. A. S. Sapiehy. W tym dniu odprawiona została w kościele św. Kazimierza uroczysta Msza Św. z udziałem pracowników, uczestników zajęć i sympatyków naszego domu kultury.


Sapieżyńskie Dni Kultury 2019

12-05-2019

Program Sapieżyńskich Dni Kultury

14 maja godz.1800
Msza św. z okazji 152. rocznicy urodzin
ks. kard. A. S. Sapiehy
(Kościół św. Kazimierza)

 15 maja godz. 800

Msza św. w intencji ks. kard. A. S. Sapiehy
z udziałem szkół im. kard. Sapiehy
oraz złożenie kwiatów na grobie
(Katedra na Wawelu)

 21 maja godz.1900
Koncert
aula KDK

 22.maja godz.1000
Koncert edukacyjny dla dzieci
(aula KDK)

 25 maja godz.1000
Uroczyste poświęcenie sztandaru
Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości
 im. ks. kard. A. S. Sapiehy
(Bazylika Mariacka)

 str. 1 z 5  >   >>