Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2017/2018 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

 str. 1 z 7  >   >>

Kolonia w Darłowie

16-07-2018

Druga grupa dzieci wyjechała na kolonię, tym razem nad morze do Darłowa.

Od pierwszego dnia zwiedzali Darłowo i okolice, w wolnej chwili plażowali nad morzem, znaleźli czas na budowanie z piasku oraz na zawody plażowe. Był też czas na basen i ognisko, a także na grę terenową po Darłowie.

Zaliczyli podczas całodniowej wycieczki piękną wydmę Czołpińską. W kolejny dzień odwiedzili Leonardię - krainę gier logicznych i zręcznościowych.

Płynąc tramwajem wodnym dotarli do Latarni Morskiej w Darłowie. Odwiedzili wioskę Hobbitów, gdzie przemierzyli Mroczną Puszczę na rowerach. Na plaży odpoczywaliśmy i uczestniczyliśmy w zawodach plażowych.

Wsród wielu atrakcji był również najfajniejszy konkurs mody kolonijnej.


Kolonia w Zawoi

29-06-2018

Wakacje dla dzieci i rodziców oficjalnie się rozpoczęły!

Grupa blisko 30 dzieci wraz z opiekunami ruszyła na odpoczynek do Zawoi.

Nasi koloniści zwiedzili okolice Zawoi, bez problemu weszli na Babią Góre, przy okazji na pobliskie szczyty, zwiedzili kilka muzeów, skansen Jana Żaka, izbę Pamięci Jana Pawła II. Oprócz zwiedzania znaleźli trochę czasu na edukacje.. Spotkanie z ekologiem, spotkanie z góralską kapelą. Wizyta w mini zoo i Parku Czarnego Daniela pozwoliła z bliska spotkać się z zwierzętami które ciężko spotkać na szlakach górskich.

To były cudowne wakacje!


Po warsztatach foamiranu "Róża"

23-06-2018

Po warsztatach foamiranu z Oleną Walentiewą zostały piękne kwiaty, pamiątkowe zdjęcia, a przede wszystkim wiedza i umiejętności. Artystka podzieliła się z nami tajnikami pracy z foamiranem jedwabnym i irańskim, pokazała różne stosowane sposoby i sztuczki. Uczestniczki warsztatów, uzbrojone w wiedzę i entuzjazm, a także arkusze foamiranu i niezbędne moldy/formy do odcisków (wykonane przez Olenę z jej własnych kwiatów z ogrodu), zaplanowały już kolejne warsztaty.


Zakończenie roku 2018 w Akademii Malucha

21-06-2018

Nasze przedszkolaki pięknym występem pożegnały się ze swoimi Paniami oraz Akademią Malucha. Był przepyszny tort oraz inne przysmaki:)
Dzieciom i Rodzicom życzymy radosnych i udanych wakacji oraz zapraszamy od września na różnorodne zajęcia.


Koncert "Z muzyką na wakacje"

20-06-2018

I oto już przed nami wakacje. Ostatnim koncertem "Z muzyką na wakacje" pożegnaliśmy się z uczestnikami zajęć gry na instrumentach.

Życzymy wspaniałych wypoczynku i czekamy we wrześniu.


Warsztaty foamiranu

19-06-2018

Zapraszamy na warsztaty tworzenia kwiatów z foamiranu. Tej pięknej techniki będzie uczyła artystka z Ukrainy - Olena Walentiewa.

Zapraszamy!


Udany Festyn

18-06-2018

W dniach 16-17 czerwca odbył się przy naszej parafii I. Festyn Św. Kazimierza. Dwudniowe przyjacielskie spotkanie mieszkańców Parafii św. Kazimierza i zaproszonych Gości odbywało się przy pięknej pogodzie wśród zieleni. Frekwencja uczestników była bardzo duża, wszystkie atrakcje cieszyły się zainteresowaniem.Był to piękny, czerwcowy, słoneczny weekend pełen radości i  atrakcji dla każdego- od małego dziecka  po seniora.

 W organizację festynu zaangażowani  byli księża,  pracownicy Katolickiego Domu Kultury oraz osoby związane ze Stowarzyszeniem Kultura i Edukacja, a także członkowie Fundacji Kiabakari oraz parafianie. Wszystkie stanowiska na festynie - a było ich sporo, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Festyn odwiedzany przez całe rodziny, był okazją do spotkań ze znajomymi, miłego spędzenia czasu nie tylko wśród mieszkańców Grzegórzek, ale i ludzi z innych dzielnic Krakowa. Wśród zieleni i w miłym cieniu można było skorzystać ze strefy kibica, która cieszyła się powodzeniem zarówno dzieci jak i rodziców.  Obok znajdowała się strefa relaksu oraz zabaw dla najmłodszych. Tu w wygodnych leżakach rodzice mogli patrzeć na bawiące się pociechy.

Impreza rozpoczęła się grą terenową o tematyce związanej z osobą św. Kazimierza i historią Parafii, w której udział mogły  wziąć całe rodziny. Grę zorganizował ks. Paweł wraz z lektorami naszej parafii. Nagrodami były - ufundowane przez ks. Pawła - bony prezentowe, które można było zrealizować na naszym Kiermaszu Rękodzieła i Dekupażu.

Dzieci mogły obejrzeć  przedstawienie teatrzyku Eden pt.: "Prawdziwy skarb", miały  możliwość przejażdżki  na koniku,  mogły puszczać bańki mydlane, delektować się lodami i watą cukrową, a na stanowisku malowania buziek mogły zmienić się w wymarzone zwierzątko lub postać z bajki.

Dzieci - uczestnicy naszych warsztatów tanecznych dały piękny popis swoich umiejętności podczas  występów tanecznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ratownictwa medycznego i pokaz technik pierwszej pomocy,  a także stanowisko policji, gdzie prowadzono warsztaty dla  dzieci o instrukcjach bezpiecznego zachowania w różnych miejscach na wakacjach np. nad wodą.

Wśród dzieci furorę zrobił ks. Filip, który osobiście zamontował maszynę do waty cukrowej i osobiście kręcił wielkie cukrowe kule. Przy okazji wyszkolił swoich następców, którzy musieli obsłużyć olbrzymie rzesze chętnych.

Dorosłych mogły zainteresować kiermasze: " Kiermasz Rękodzieła i Dekupażu" prac naszych dorosłych uczestników zajęć oraz kiermasz "2. życie książki", gdzie można było wymienić  się książkami. Poza tym czekały miody i wyroby pszczelarskie z gospodarstwa pasiecznego, a także książki z zaprzyjaźnionego Wydawnictwa Rafael.

Były także stanowiska plastyczno-artystyczne dla dorosłych, gdzie chętni  mogli uczestniczyć w warsztatach tworzenia kwiatów z jedwabnego foamiranu pod okiem ukraińskiej artystki Oleny Walentiewej.

Nasyceni  wszystkimi atrakcjami mogliśmy sie zatrzymać na chwilę przy stanowisku Fundacji Kiabakari, która z oddaniem od 10 lat wspiera działania naszego parafianina, ks. Wojciecha Kościelniaka w dalekiej Tanzanii. Przy wsparciu finansowym i wolontariackim udało się zrobić bardzo dużo: od wybudowania sanktuarium Bożego Miłosierdzia, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia, po wyposażenie tych placówek, łącznie z karetką pogotowia. Potrzeby w tym ubogiej misji są ogromne, wciąż potrzebna jest pomoc na dożywianie dzieci, a teraz ruszyła akcja zbierania datków na szkolny autobus, który przywoziłby dzieci do szkoły z odległych miejsc tej bardzo rozległej parafii.  Wiedząc o tym wszystkim nie można nie  poprzeć tej inicjatywy, zostawiając datek w skarbonce-busie.

A wszyscy mogli spotkać się na pogawędkach przy zachęcająco rozstawionych wygodnych stołach z ławami, a przy okazji posilić smakołykami z grilla i naszymi tradycyjnymi  parafialnymi "kazimierkami".

Uwieńczeniem sobotniego festynu był koncert zespołu Mistral Gospel Choir .


Festyn św. Kazimierza

04-06-2018

Jesteśmy jednym z współorganizatorów Festynu św. Kazimierza.

Zapraszamy serdecznie 16 i 17 czerwca (sobota, niedziela) na plac przy kościele św. Kazimierza na Grzegórzkach (tuż przy naszym domu kultury).

Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych:

 •  "Kiermasz Rękodzieła i Dekupażu" z naszej pracowni plastycznej
 • akcja pod hasłem „Drugie Życie Książki”. W jej ramach można  zostawić, wymienić lub kupić za symboliczną kwotę wartościową książkę
 • występy dziecięcych grup tanecznycht
 • teatrzyk Eden z przedstawieniem "Prawdziwy skarb"
 • gry i zabawy dla dzieci
 • malowanie twarzy
 • bańki mydlane
 • pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej
 • pokaz sprzętu i pracy policji
 • pokaz i warsztaty foamiranu
 • przejażdżki konne
 • lody i wata cukrowa
 • grill i regionalne przysmaki ("kazimierki")
 • koncert Mistral Gospel Choir

Przybywajcie!


Kolonia letnia 2018

21-05-2018

W tym roku proponujemy dwa turnusy: jeden nad morzem i drugi w górach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona.

 


Kolonia letnia  w Zawoi 

,,Piękno przyrody Babiogórskiego Parku Narodowego’’

 29 czerwca - 9 lipca 2018 r.

Wypoczynek! Przygoda! Rozrywka! Piosenka! Edukacja!

Adresat: dzieci i młodzież od 8 lat do 16 lat

 W programie kolonii:

 • Spacery po lesie, okolicy i centrum Zawoi
 • Codzienne  kąpiele w basenie na terenie ośrodka
 • Zabawy nad  rzeką Skawica oraz  kąpiele słoneczne na mini plaży gminnej.
 • Wizyta u bacy na Hali Barankowej, obserwacja wypasu owiec, poznanie sposobów wytwarzania oscypków.
 • Wycieczka  na  Przysłop: Klasztor  o. Karmelitów Bosych, elektrownia wiatrowa, Szkoła    Edukacji Środowiskowej, spotkanie z lokalnym gawędziarzem i twórcą ,,szachów dla trzech   osób’’.                          
 • Wycieczki w góry szlakami turystycznymi z przewodnikiem
 • Wizyta w Parku Czarnego Daniela.
 • Zwiedzanie Skansenu Architektury Babiogórskiej oraz Ogrodu Roślin Babiogórskich w Muzeum BPN      
 • Zwiedzanie Mini-ZOO
 • Zabawy sportowe na placu zabaw, terenie trawiastym oraz boisku sportowym. Tańce integracyjne. Gra terenowa. Zajęcia plastyczne.
 • Konkursy, turnieje wiedzy i talentów, karaoke, dyskoteki, ognisko, grille.
     
    

Oferujemy: Dom Wypoczynkowo- Kolonijny "Wiktoria" Zawoja  1340, 34- 222 Zawoja
Zakwaterowanie w Dom Wypoczynkowo-Kolonijnym Zawoja  1340, 34- 222 Zawoja, w 2-4 os. pokojach z łazienkami, pełne wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd  autokarem z Krakowa do Zawoi i z powrotem, wycieczki autokarowe na miejscu, wstępy do zwiedzanych obiektów, korzystanie z basenu, opiekę wykwalifikowanej kadry, opiekę pielęgniarki, opiekę przewodnika podczas wycieczek, bogaty program, atrakcje, nagrody, dyplomy dla uczestników.

Cena 1200  zł
Zapisy: Katolicki Dom Kultury ul. Bobrowskiego 6, pn.- pt. 9:00 do 14:00 oraz
pn.- czw. 17:00-19:30,

tel. 12 417 35 00, 537 407 327

Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł, pozostałą kwotę najpóźniej do 30 maja 2018 r.
Numer kontaktowy do kierownika wyjazdu: 504 958 232.
Spotkanie z rodzicami przed wyjazdem: KDK  13 czerwca 2018 r. godz. 18:45Kolonia letnia  w Darłowie "Nasze polskie morze"  (brak wolnych miejsc)
16 - 26 lipca 2018 r.

             Wypoczynek! Przygoda! Rozrywka! Piosenka! Edukacja!

Wiek uczestników: od 8 lat do 16 lat

W programie kolonii:                                                                                                                                                                           

 •  Codzienne kąpiele morskie i słoneczne.
 •  Kąpiele w basenie na terenie ośrodka. 
 •  Spacery plażą.
 •  Spacery wzdłuż rzeki Wieprzy
 •  Zwiedzanie miejscowości Darłowo:
 •  Zamek Książąt Pomorskich,
 •  Latarnia Morska 
 •  Kościół Mariacki
 •  Rynek Miejski
 •  Bunkry 
 •  Wycieczki autokarowe z przewodnikiem: 
 • •Słowiński Park Narodowy,
 • •Ruchome Wydmy.
 •  •Zwiedzanie  Ogrodów Świata  w Dobrzycy
 • • Zwiedzanie wioski Wioski Hobbitów w Sianowie
 • Zabawy sportowe na placu zabaw, na plaży, terenie trawiastym, boisku sportowym
 • Tańce integracyjne. Gry terenowe. Zajęcia plastyczne.
 • Konkursy, turnieje wiedzy i talentów, karaoke, dyskoteki, ogniska, grille.

Całkowity koszt: 1300 zł

Cena obejmuje:

Zakwaterowanie w  Ośrodku Kolonijno-Wczasowym ,,Wodnik" w 4-6 os pokojach z łazienkami, pełne wyżywienie (trzy posiłki główne i podwieczorek), suchy prowiant na powrót Krakowa, ubezpieczenie, przejazd  autokarem z Krakowa do Darłowa i z powrotem, wycieczki autokarowe na miejscu, wstępy do zwiedzanych obiektów, korzystanie z basenu, opiekę wykwalifikowanej kadry, opiekę pielęgniarki, w razie potrzeby lekarz na wezwanie, opiekę ratownika, przewodnika turystycznego podczas wycieczek, atrakcje, nagrody, dyplomy dla uczestników.

 Zapisy: Katolicki Dom Kultury ul. Bobrowskiego 6, pn.- pt. 9:00 do 14:00 oraz pn.- czw.17:00-19:30,

tel. 12 417 35 00, 537 407 327

Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł.

Pozostałą część kwoty do 30 maja 20018 r.

Numer kontaktowy do kierownika wyjazdu: 504 958 232

Spotkanie z rodzicami przed wyjazdem: KDK  13.06.2018 r. godz. 18:00


Szlagiery światowej wokalistyki

18-05-2018

To był piękny koncert na zakończenie tegorocznej edycji Sapieżyńskich Dni Kultury. 

 str. 1 z 7  >   >>